w

Peugeot 406 z filmu TAXI na sprzedaż!

Samochody biorące udział w filmach bardzo często zyskują status kultowych. Mało który może jednak pochwalić się tak dużą rolą, jak Peugeot 406 z serii TAXI.

Biała taksówka pędząca po drogach Marsylii to jedno z najbardziej charakterystycznych aut filmowych ostatnich dwóch dekad. Poza zmodyfikowanymi zderzakami, wlotami na dachu i pokaźnym spojlerem, dysponuje 2,9-litrowym silnikiem benzynowym (ES9JP) zintegrowanym z 5-biegową przekładnią manualną. Wszystkie argumenty trafiają oczywiście na oś przednią.

Na zdjęciach widzicie jeden z egzemplarzy, które były wykorzystywane w TAXI 2. Nie posiada homologacji drogowej, ale z pewnością istnieje liczne grono kolekcjonerów zainteresowanych tym autem. Co ciekawe, już 16 września trafi na aukcję. Przewidywana cena to 8000-10000 euro. Link do źródła znajdziecie TUTAJ.

Źródło i zdjęcia: leclere-mdv.com

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spotkanie paralotniarza z dronem… (Video)

Więźniowie sprzątający drogę – o krok od wypadku (Video)