w

Peugeot 2008 po liftingu

Peugeot ujawnił światu odświeżony model 2008.

Peugeot 2008 po liftingu
Peugeot 2008 po liftingu

Zmiany są bardzo wyraźne, szczególnie w przedniej części karoserii. Pojawiły się nowe reflektory, większy, lepiej wyglądający grill, przeprojektowane zderzaki, osłony podwozia, inne wypełnienia lamp tylnych i bardziej rozbudowana paleta kolorów. Nowością jest także odmiana GT Line, którą wyróżnia czarno-czerwona karoseria i bogate wyposażenie. We wnętrzu zagościły natomiast jeszcze lepsze materiały wykończeniowe, kierownica z grubszym wieńcem, nowe wzory tapicerki, a także ekran multimedialny z funkcją Mirror Screen. Nie mogło także zabraknąć kamery cofania oraz systemów Park Assist i Active City Brake, które poprawiają bezpieczeństwo.

Peugeot 2008 po liftingu
Peugeot 2008 po liftingu

W gamie jednostek napędowych znajdziemy benzyniaki o pojemności 1,2 litra z rodziny PureTech, które generują od 82 do 130 KM. Jeśli chodzi o diesle to ich gama będzie się opierać na silnikach 1.6 BlueHDi dostępnych w wielu wariantach – od 75 do 120 KM. Peugeot 2008  będzie dostępny ze skrzyniami manualnymi (5- i 6-biegowymi), a także dwoma automatami (ETG5 i EAT6). Oferta jest zatem bardzo szeroka. Francuski crossover zadebiutuje oczywiście w Genewie już na początku marca. Spodziewamy się, że auto dalej będzie się ciszyć bardzo dużym zainteresowaniem na rynku i nie wypadnie z grona najlepiej sprzedających się modeli w swoim, bardzo rozbudowanym i stale powiększającym się segmencie.

 

Źródło: Peugeot

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skoda Superb 2.0 TDI DSG 4x4 Laurin & Klement

Skoda Superb 2.0 TDI DSG 4×4 Laurin & Klement – Kobieta idealna…?

Riversimple Rasa