w

Obwodnica Międzyrzecza z drugą jezdnią

Umowa na budowę ponad 6 km odcinka drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza została podpisana w dniu 17 listopada. Wykonawcą będzie konsorcjum pod przewodnictwem firmy Budimex S.A. Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy w ciągu 30 dni od dnia podpisania umowy. Droga zostanie oddana do użytku w połowie 2017 roku. Budowa ponad 6 kilometrowego odcinka ma kosztować ponad 102 mln zł.

 

Istniejąca lewa jezdnia obwodnicy Międzyrzecza w ciągu drogi ekspresowej S3 została oddana do ruchu 2006 roku. Pierwszy etap inwestycji polegał na budowie obejścia Międzyrzecza. Obwodnica Międzyrzecza znajduje się w województwie lubuskim, powiecie międzyrzeckim, na terenie gminy Międzyrzecz. Trasa drogi przebiega przez tereny leżące w obrębach; m. Międzyrzecz, Święty Wojciech oraz Nietoperek.

 

Planowana inwestycja polega na budowie zachodniej (prawej) jezdni, połączeniu od strony północnej z istniejącym dwujezdniowym odc. Gorzów Wlkp. ? węzeł ?Międzyrzecz Północ? oraz od strony południowej ze zrealizowanym odc. węzeł ?Międzyrzecz Południe? ? węzeł ?Sulechów?. Dodatkowo planuje się wybudowanie węzła w miejscu przecięcia drogi ekspresowej z drogą wojewódzką nr 137 (węzeł ?Międzyrzecz Zachód?).

 

Źródło: GDDKiA, QBusiness.pl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes GLA 200 CDI 7G-DCT 4MATIC – Trochę cross, bardziej over

Koncepcyjne Audi Prologue