w

Nowy Volkswagen Passat oficjalnie

Gama modelowa Volkswagena jest coraz młodsza. Po udanym debiucie Golfa Sportsvana przyszedł czas na flagowy model – kolejną generację Passata.volkswagen_passat_b8_2014_1

 

Poprzedni model był praktycznie odświeżoną wersją B6. Dzisiejszy debiutant to już jednak zupełnie inna konstrukcja. Zacznijmy od designu. Nowy Passat to dalej konserwatywny samochód, ale znacznie bardziej elegancki niż dotychczas. Auto ma większy rozstaw osi, jest dłuższe, szersze i niższe, co sprawia, że prezentuje się znacznie dynamiczniej. Pas przedni, z charakterystycznym długim grillem wygląda naprawdę dobrze. Dobre wrażenie robią także ciekawie narysowane reflektory. Tylna część karoserii prezentuje się znacznie bardziej klasycznie – z tej strony wiele osób może pomylić najnowsze wcielenie z poprzednią generacją.

volkswagen_passat_b8_2014_2

Wnętrze jest nowe, ale podobnie jak w przypadku karoserii, próżno tu szukać fajerwerków. Główną zaletą mają być świetne materiały wykończeniowe. Sprawdzimy. Panel centralny, nad którym umieszczono analogowy zegarek, po raz kolejny ma być wzorem ergonomii i czytelności w swoim segmencie. Multimedia obsługiwane są za pomocą dotykowego ekranu, który znany jest już z Golfa. Podobnie jak panel klimatyzacji. To akurat może nie spodobać się klientom…

volkswagen_passat_b8_2014_4

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, to klienci będą mieli w czym wybierać – Volkswagen przygotował dla Passata 10 silników od 120 do 280 KM. W ofercie będzie również hybryda oparta na 1.4 TSI rozwijająca łącznie 211 KM. Oficjalna premiera Passata planowana jest na październik.

 

Źródło: Volkswagen

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW 330d xDrive Touring – moc dla rodziny

Wzrost sprzedaży Opla w Polsce