w

Nowy Peugeot 508 – czy będzie mocniejsza wersja silnikowa?

Peugeot 508 skradł tegoroczne show w Genewie. Już w kwietniu zobaczymy ten model w Polsce – na Poznań Motor Show 2018.

Francuski liftback o sylwetce coupe trafi na nasz rynek w drugiej połowie roku. W jego gamie znajdą się dwie jednostki wysokoprężne: 1.5 BlueHDi (130 KM) oraz 2.0 BlueHDi (160 i 180 KM). Nie zabraknie też benzyniaka 1.6 Puretech dostępnego w dwóch wariantach: 177- i 217-konnym. Za jakiś czas ma pojawić się wersja hybrydowa generująca ok. 300 KM.

Tymczasem we francuskich mediach pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat nowej odmiany. Miałaby ona wykorzystywać ten sam 1,6-litrowy silnik, ale w topowym wariancie, czyli 275-konnym. Znamy go doskonale z modelu 308 GTi. Czy byłoby to dobre rozwiązanie? Wiele zależy od ceny, ale taka oferta mogłaby dać alternatywę klientom, którzy są zainteresowani zakupem Insignii GSi (265 KM) czy 280-konnych wersji Passata i Superba. Warto więc rozważyć wprowadzenie takiej propozycji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lynk & Co 02 – chińska próba podboju rynku europejskiego

Top 5 Krzemińskiego – hatchbacki segmentu C (2018)