w

Nowy model Bugatti – potęga mocy!

Mniej więcej rok temu mieliśmy dla Was taką oto smutną wiadomość: „Nie będzie następcy Veyrona”. Jak się jednak okazało, była to tylko gra słów władz marki, by zdezorientować wszystkich konkurentów.

bugatti_veyron_grand_sport_vitesse_black_bess_2014_1

Inżynierowie Bugatti pracują już nad następcą Veyrona. Będzie on szybszy i mocniejszy. A nawet najszybszy i najmocniejszy… Pod jego maską zagości bowiem 16-cylindrowa jednostka o pojemności 8 litrów, która będzie generować 1500 KM. Dzięki niej nowy supersamochód będzie osiągał setkę w 2,4 sekundy i rozpędzał się do 460 km/h.

bugatti_grand_sport_vitesse_lang_lang_2013_3

Pozostaje tylko czekać na oficjalne zdjęcia rekordzisty (najszybszy seryjnie produkowany samochód świata). Bugatti zamierza stworzyć 450 sztuk tego modelu. Ile będzie kosztował? Tego nie wie nikt, ale z pewnością bardzo szybko zapełni się lista klientów.

 

Źródło: WCF

 

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
    • Piszą o tym media z całego świata, więc trudno powątpiewać. Bugatti prowadzi jednak dyskretną politykę i może zmienić zdanie… Mimo wszystko, spodziewamy się,że takie auto powstanie, by marka znowu wiodła prym w dziedzinach mocy i prędkości 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Charakterystyka nowej Mazdy MX-5

BMW M4 Performance Sport Industries