w

Charakterystyka nowej Mazdy MX-5

MX-5 to najpopularniejszy roadster na naszej planecie. Dodajmy, że jeden z najlepszych. Już wkrótce doczeka się kolejnej generacji.

mazda_mx-5_25th_anniversary_edition_2014_2

Do tej pory japońskie auto zmieniało się dość powoli. Inżynierowie nie chcieli przesadzać z modyfikacjami technologicznymi i stylistyką, by MX-5 stale podtrzymywało status auta kultowego. Teraz Mazda chce wprowadzić nieco więcej szaleństwa. Przede wszystkim pod względem stylistycznym. Auto wykorzysta nurt designerski zwany „KODO”, znany z najnowszych wcieleń '”Szóstki” i „Trójki”. To oznacza wiele przetłoczeń, ostre linie i płynną sylwetkę.

 

Możemy zatem przypuszczać, że kolejne wcielenie MX-5 będzie wzbudzało jeszcze większe zainteresowanie niż dotychczas. Tym bardziej że wykorzysta technologię SKYACTIV. Czekamy z niecierpliwością na wrześniowy debiut!

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rolls Royce Wraith Drophead Coupe – kiedy debiut?

Nowy model Bugatti – potęga mocy!