w

Nowe Renault Megane Grandtour

Renault pochwaliło się praktyczną odmianą najnowszego Megane.

renault_megane_grandtour_10

Auto wykorzystuje nurt stylistyczny znany z hatchbacka i większego brata – Talismana. Tył wyróżniają wiec świetnie narysowane, bardzo długie lampy z LED-owym wypełnieniem i wyraźnie pochylona szyba, nad którą znalazła się niewielka lotka. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że to jedno z lepiej prezentujących się kompaktowych kombi na rynku. W gamie jednostek napędowych znajdziemy diesle dCi o mocach 90, 110 i 130 KM oraz benzyniaki TCe generujące 100 i 130 KM. Wszystkie silniki będą standardowo współpracować z 6-biegową skrzynią manualną, natomiast w opcji znajdziemy dwusprzęgłowy automat.

renault_megane_grandtour_11

Co ciekawe, ofertę ma wzbogacić odmiana hybrydowa oparta na 110-konnej jednostce wysokoprężnej. Na szczycie cennika pojawi się także wersja GT, która będzie współpracować z 205-konnym motorem benzynowym lub 165-konnym dieslem. Wyróżniać ją będzie nie tylko moc, ale także bogate wyposażenie i pakiet stylistyczny. Co równie istotne, Renault Megane Grandtour będzie pierwszym autem w swoim segmencie dostępnym z systemem 4 kół skrętnych (4Control), który wyraźnie poprawia prowadzenie auta.

 

Źródło: Motor1

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LaFerrari Spider – pierwsze zdjęcia

Tesla poprawi system autopilota