w

Nowa Mazda 3 MPS z dieslem?

Firma z Hiroszimy debatuje nad źródłem napędu dla swojego najnowszego hot-hatcha. Który wariant ostatecznie trafi do salonów?

Mazda_3_2014_2

Przedstawiciele Mazdy uchylili rąbka tajemnicy w sprawie najnowszej „trójki” w najostrzejszym wariancie MPS, która ma pojawić się na rynku w 2016 roku. Okazuje się, że Japończycy jeszcze nie zdecydowali jaki silnik ostatecznie znajdzie się pod jej maską. Oficjele zdają sobie sprawę, że firma potrzebuje  nowoczesnych, turbodoładowanych konstrukcji benzynowych, które w przyszłości będą stanowić trzon oferty i pozwolą dorównać konkurencji. Z drugiej strony Mazda dysponuje mocnymi silnikami wysokoprężnymi, które niemal równie dobrze nadają się do mocnego hot-hatcha. Naszym zdaniem najnowsza Mazda 3 MPS powinna wykorzystywać… oba warianty – stanie się wtedy groźnym konkurentem nie tylko dla Golfa w wersji GTI, ale również wariantu GTD.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford pracuje nad rywalem dla Priusa

Alfa Romeo 6C – prace trwają!