w

Ford pracuje nad rywalem dla Priusa

Liczba samochodów wyposażonych w układy hybrydowe stale rośnie. Tym razem do walki postanowił dołączyć Ford, który powoli pracuje nad swoją odpowiedzią na rynkowe potrzeby.

Ford_Focus_2014_FL_2

Konkurent Priusa spod znaku niebieskiego owalu ma wykorzystywać płytę podłogową przeznaczoną m.in. dla następnej generacji Focusa. Według wstępnych ustaleń na tym podobieństwa z popularnym kompaktem mają się zakończyć – podobnie jak w przypadku Toyoty, nowa hybryda ma zostać osobnym modelem w gamie. Na razie szefostwo firmy nie ujawnia zbyt wielu szczegółów dotyczących konstrukcji. Spekuluje się, że model będzie dostępny w kilku wersjach nadwoziowych, co z pewnością ułatwi pozyskiwanie klientów. Pojawić ma się też w wersji plug-in. Zainteresowani muszą uzbroić się w cierpliwość – na hybrydowego Forda przyjdzie nam poczekać przynajmniej do drugiej połowy 2018 roku.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes E 350 BlueTEC 9G-Tronic – Brokat błyszczy…

Nowa Mazda 3 MPS z dieslem?