w

Nowa Dacia Spring nadjeżdża. Szykuje się hit

Nowa Dacia Spring
Nowa Dacia Spring nadjeżdża. Szykuje się hit

Rumuńska marka stopniowo aktualizuje swoją gamę modelową. Teraz udostępniła w sieci zapowiedź małego samochodu o niezłych proporcjach.

Sylwetka oraz zapowiedzi sugerują, że to nowa Dacia Spring. Na tym etapie trudno jednak wywnioskować, czy to gruntowny lifting, czy kolejna generacja. Tak czy inaczej, zmiany będą znaczące – zarówno techniczne, jak i wizualne.

Zacznijmy od stylistyki. Mimo że grafika jest całkowicie przyciemniona, można dostrzec kilka istotnych różnic względem aktualnie oferowanego Springa. Pas przedni zyskał przeprojektowany zderzak, co zwiastuje nowy grill. Oprócz tego, należy spodziewać się innych reflektorów. Podejrzewamy, że zostaną upodobnione do tych z nowego Dustera.

Nowa Dacia Spring
Dacia Spring i zapowiadany tajemniczy model

Linia dachu jest raczej spójna. Tył wydaje się jednak nieco bardziej zgarbiony, co jest efektem zastosowania mocniej pochylonej szyby i masywniejszego zderzaka. Tutaj także powinny zagościć odświeżone elementy świetlne.

Aby wpisać się w obowiązujące trendy, nowa Dacia Spring na pewno otrzyma plastikowe osłony, które będą ją upodabniały do crossoverów. Jeśli chodzi o gabaryty, to różnice na pewno nie będą bardzo duże.

Nowa Dacia Spring – oby dojrzalsza

Niektórzy użytkownicy tego auta twierdzą, że przypomina Dacie sprzed trzech dekad. Krótko mówiąc, chodzi o skrajnie budżetowy charakter. Ma świadczyć o tym nie tylko wątpliwa jakość, ale też marny układ jezdny.

Liczymy więc, że nowa Dacia Spring zostanie dopracowana tam, gdzie jest to potrzebne. Jesteśmy pewni, że zyska także bogatsze wyposażenie seryjne, co ma związek z nowymi normami bezpieczeństwa, które są wprowadzane przez Unię Europejską.

>Oto Dacia Duster 2024

Przypomnijmy, że dotychczas oferowany Spring skrywa silnik elektryczny o mocy 44 lub 64 koni mechanicznych – w zależności od wersji. Jego uzupełnieniem jest akumulator trakcyjny o pojemności 26,8 kWh. To pozwala przejechać do 225 kilometrów w cyklu WLTP. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zarówno moc, jak i zasięg zostaną podniesione.

Oficjalna data premiery została zaplanowana na 21 lutego 2024 roku, czyli jeszcze w tym tygodniu. Dacia Spring 2025 upodobni się do pozostałych modeli w gamie, a do tego stanie się nowocześniejsza technologicznie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lancia Ypsilon Hybrid

Spalinowa Lancia Ypsilon 2024. Dwie wersje silnikowe do wyboru

1.2 PureTech pasek rozrządu

Popularny silnik z problemami. Sprawą zajął się UOKiK