w

Nissan Z 2022 coraz bliżej. Wersja produkcyjna jeszcze tego lata

Nissan Z 2022 kiedy
Nissan Z 2022 coraz bliżej. Wersja produkcyjna jeszcze tego lata

Japońska marka wraca do korzeni. Tego lata poznamy nowy sportowy model, który nawiązuje do kultowych maszyn.

Nissan Z 2022 jest coraz bliżej premiery. Wersja produkcyjna ma zostać zaprezentowana dokładnie 17 sierpnia, czyli za około dwa miesiące. Miejscem debiutu będzie Nowy Jork, co akurat nie dziwi. Duże pokłady nadziei wiążą się właśnie z rykiem amerykańskim.

Koncept Z Proto został zaprezentowany we wrześniu 2020 roku i raczej nie był daleki od odmiany rynkowej – zarówno pod względem stylistycznym, jak i technologicznym. Spodziewamy się jedynie małych zmian.

Jakiej technologii należy się spodziewać? Według nas pod maską znajdzie się doładowana jednostka V6 zintegrowana z sześciobiegową przekładnią manualną lub automatem. Moc będzie trafiać na tylną oś.

Za jego głównych konkurentów będą uważane niemiecko-japońskie bliźnięta : BMW Z4 oraz Toyota Supra. Topowa wersja powinna oferować około 400 koni mechanicznych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Droga przez kanion Enshi

Niesamowita droga wzdłuż klifu. Nie dla ludzi z lękiem wysokości (wideo)

Ferrari 458 crash circuito de jarama

Kierowca Ferrari chciał pokazać, co potrafi na torze. Będzie tego żałował do końca życia (wideo)