w

Nieudana próba kradzieży auta – uzbrojony właściciel (Video)

Najpopularniejszym i najbardziej zaawansowaną metodą kradzieży jest tzw. walizka. Dzięki temu urządzeniu przechwytuje się sygnał biegnący z kluczyka. Później złodziej wchodzi do kabiny i odpala pojazd bez najmniejszych uszkodzeń.

Taka metoda wymaga jednak posiadania odpowiedniego sprzętu. W Brazylii bardzo często stosuje znacznie prostsze środki, co widać na poniższym nagraniu. Tamtejsi obywatele są jednak bardzo często na to przygotowani. Wszystko zaczęło się, gdy prawidłowo jadącemu kierowcy drogę zajechał srebrny hatchback…

Wybiegło z niego czterech mężczyzn, którzy zażądali wyjścia z pojazdu grożąc bronią (albo czymś, co miało ją imitować). Napadnięty nie zamierzał jednak słuchać poleceń przestępców i sam użył ognia. Młodociani napastnicy po usłyszeniu strzałów zaczęli panicznie uciekać. Wszystko zarejestrował lokalny monitoring.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Renault Clio 1.5 dCi Winter Edition – Nie tylko dla flot

Blokowanie lewego pasa kontra hamowanie przed maską – kolizja (Video)