w

Nietypowa zapowiedź Land Rovera Discovery Sport

W sieci pojawiły się zdjęcia miniaturowych modeli najnowszego SUV-a brytyjskiej marki. Dzięki tej dość niecodziennej formie prezentacji wiemy jak będzie wyglądać najnowszy Land Rover Discovery Sport

Land_Rover_Discovery_Sport

Jak przewidywano wcześniej, stylistyka nowego modelu w dużej mierze bazuje na mniejszym Evouqe’u oraz topowym Range Roverze. To dobrze – nowy język stylistyczny marki jest bardzo atrakcyjny. Związki z modelem Evouqe nie kończą się na wyglądzie – nowy „Disco” będzie najprawdopodobniej wykorzystywał przedłużoną płytę podłogową mniejszego brata. Model Sport jest pierwszym reprezentantem nowej linii Discovery – ma za zadanie zastąpić starzejącego się Freelandera i zawojować rynek kompaktowych SUV-ów segmentu premium. W przyszłości możemy spodziewać się usportowionej wersji SVR z mocnym motorem V6. Oficjalna premiera modelu zapowiedziana jest już na 3 września.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volvo planuje nowe modele w wersji Polestar

Lancia Delta (2008-2014) ? Bravo w wersji premium