w

Niedzielny kierowca Lanosa i Bawarka bez ABS-u. Skończyło się na barierkach (wideo)

Nieostrożna zmiana pasa i brak ABS-u
Niedzielny kierowca Lanosa i Bawarka bez ABS-u. Skończyło się na barierkach (wideo)

Takie zdarzenia nie należą do rzadkości. Zazwyczaj biorą w nich udział tzw. „kapelusznicy” i „młodzi gniewni”. Czasami nie wiadomo, którzy są bardziej niebezpieczni dla otoczenia.

Oto kolejne tego typu zdarzenie. Kierowca Lanosa zmierzał zmienić pas, o czym świadczy aktywowany kierunkowskaz. Przepuścił dwa samochody i uznał, że to dobry moment, by znaleźć się na sąsiednim torze jazdy.

Niestety, wykonał manewr za wcześnie, bo zbliżał się trzeci pojazd – stary sedan bawarskiej marki. Jego użytkownik rozpoczął awaryjne hamowanie, a z opon zaczęło się dymić. Udało się uniknąć kontaktu z Lanosem, ale BMW wpadło w poślizg i uderzyło w bariery energochłonne.

Nagrywający miał sporo szczęścia, że uniknął kolizji ze srebrnym samochodem. Jego materiał pozwala jednak na ustalenie winnego i potencjalnych przyczyn. Zacznijmy od kierowcy Lanosa. To on jest bezapelacyjnym sprawcą.

Najpewniej nawet nie był świadomy, do czego doprowadził, bo odjechał jak gdyby nigdy nic. Czy kierowca BMW mógł uniknąć poważnych konsekwencji? Działający ABS z pewnością pozwoliłby utrzymać sterowność. W momencie zablokowania kół nie ma już o tym mowy. Można podejrzewać, że system nie działał, ale to nie rozgrzesza winy kierowcy Daewoo.

Wnioski? Zawsze dokładnie patrzmy w lusterka, zanim zmienimy pas. Nie warto podejmować ryzyka w takich sytuacjach. Dbajmy także o swoje samochody i nie lekceważmy usterek, bo mogą one zaważyć na naszym bezpieczeństwie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zablokował ruch na S2 w Warszawie

Nerwowy kierowca wstrzymał ruch na S2. Tylko po to, by dać upust swoim nerwom (wideo)

Nowe policyjne BMW

Policja kupiła nowe pojazdy. Osiągają setkę w 3,4 sekundy!