w

Policja kupiła nowe pojazdy. Osiągają setkę w 3,4 sekundy!

Nowe policyjne BMW
Policja kupiła nowe pojazdy. Osiągają setkę w 3,4 sekundy!

Funkcjonariusze mają do dyspozycji coraz nowocześniejszy sprzęt. Nie brakuje im także specjalnie przystosowanych pojazdów, które pomagają w różnych zadaniach.

Flota policyjna powiększy się o 478 nowych jednośladów. To największy taki zakup w historii Komendy Głównej. Co ciekawe, wszystkie maszyny pochodzą od jednego producenta. Jest nim BMW, które już wcześniej wygrywało przetargi organizowane przez tę służbę mundurową.

Wybór padł na BMW R 1250 RT. To bez wątpienia jeden z najlepszych motocykli szosowo-turystycznych na rynku. Kilkadziesiąt sztuk jest już od blisko roku w rękach stróżów prawa. Jednoślady spisują się znakomicie. Oferują wysoki komfort, świetne osiągi i praktyczne rozwiązania, które pozwalają na transport odpowiedniego sprzętu, który jest niezbędny na służbie.

Prowadzenie takie jednośladu wymaga odpowiedzialności, wyobraźni i doświadczenia. Nie jest to mała zabawka, dlatego konieczne jest odbycie specjalnego kursu. Dokładnie 25 egzemplarzy BMW R 1250 RT trafi więc do centrum szkoleniowego w Legionowie, gdzie posłuży jako praktyczna pomoc w nauce jazdy.

 

„To największy projekt zakupu motocykli w historii Policji. Jest niezwykle ważny, bo został zrealizowany kompleksowo. Policjanci otrzymali nie tylko jeden z najnowocześniejszych motocykli, ale użytkownicy zostali też przeszkoleni, otrzymali kaski i systemy łączności, a wkrótce będą kombinezony” – stwierdził nadinspektor Dariusz Augustyniak.

Sercem BMW R 1250 RT jest silnik typu bokser, którego pojemność wynosi 1254 cm3. Jego potencjał to 136 koni mechanicznych i 143 niutonometry. Przenoszeniem mocy na tylne koło zajmuje się sześciobiegowa skrzynia manualna. Sprint do setki trwa zaledwie 3,4 sekundy.

Policyjne BMW R 1250 RT
Przetarg objął niemal pół tysiąca egzemplarzy

Wyposażenie motocykla jest naprawdę bogate. Do dyspozycji użytkownika są takie rozwiązania, jak aktywne reflektory LED, ABS, 10-calowy ekran z Bluetooth i Mirror Screen, elektrycznie sterowana szyba, podgrzewana kanapa, pojemne kufry. Wśród opcji znajdują się m.in.: podgrzewane siedzenia i manetki, kufer centralny i aktywny tempomat.

Prywatnie dysponujemy takim motocyklem, dlatego doskonale wiemy, jak świetny sprzęt zakupiła polska policja. Warto podkreślić, że każdy jednoślad został przystosowany do służbie w policji. Mowa tu zarówno o odpowiednim oznakowaniu, sygnałach świetlnych i dźwiękowych oraz oprzyrządowaniu zapewniającym łączność.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieostrożna zmiana pasa i brak ABS-u

Niedzielny kierowca Lanosa i Bawarka bez ABS-u. Skończyło się na barierkach (wideo)

Dacia Jogger 1.0 TCe test

Dacia Jogger to najszczersze auto na rynku. Od razu wiesz, że niczego nie udaje (test)