w

Niebieski wraca do łask. Nissan Z 2022 został przyłapany z otwartymi drzwiami

Niebieski wraca do łask. Nissan Z 2022 został przyłapany z otwartymi drzwiami

Po wycofaniu 370Z, powstała luka w gamie japońskiej marki. Niewielki sportowiec będzie rywalizował z takimi tuzami, jak Supra i Z4.

Nissan Z 2022 wciąż nie doczekał się jeszcze prezentacji wersji produkcyjnej, ale na światło dzienne wychodzą kolejne nieoficjalne fotografie tego modelu. Wiemy już, że z zewnątrz będzie wyglądał bardzo dobrze.

Nissan Z 2022 no official
Auto zostało przyłapane przed transportem

Teraz do sieci trafiło zdjęcie przedstawiające wnętrze tego samochodu. Ma kiepską rozdzielczość i jest rozmazane, ale można pokusić się o kilka wniosków. Pierwszy z nich to niebieska tapicerka, która wraca do łask. Coraz większa liczba japońskich kabin ma wykończenie w tym kolorze (także Lexus RC F), ale są też europejskie przykłady (CUPRA Ateca). Fotele są oczywiście zintegrowane z zagłówkami i dysponują głębokim wyprofilowaniem.

Wnętrze Nissana Z 2022
W kabinie znalazły się cyfrowe zegary, dodatkowe wskaźniki na podszybiu i klasyczna dźwignia hamulca ręcznego

Jak widać, przed sportową kierownicą zagościły cyfrowe wskaźniki, umieszczone pod sporym daszkiem. Tuż obok, na podszybiu, wpasowano trzy dodatkowe wskaźniki, co jest nawiązaniem do wcześniej oferowanych modeli z rodziny “Z”. Rolę centrum dowodzenia pełni natomiast wyraźnie pochylony, dotykowy ekran multimedialny.

Jesteśmy ciekawi, czy ten ostatni instrument jest zintegrowany z klimatyzacją, czy jednak ma ona niezależny panel. Wolelibyśmy oczywiście to drugie rozwiązanie. Zwróćmy jeszcze uwagę na tunel środkowy. Widać na nim głęboką półkę, drążek od automatycznej skrzyni biegów, jeden cup holder, podłokietnik oraz klasyczny hamulec ręczny.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hyundai i30 N 2021 acceleration

Hyundai i30 N podkręcony do 300 KM: Zobacz, jak szybko przyspiesza (wideo)

Chevrolet Corvette C3 na sprzedaż

50-letni Chevrolet Corvette pokonywał 43 kilometry rocznie. Teraz trafił na sprzedaż