w

50-letni Chevrolet Corvette pokonywał 43 kilometry rocznie. Teraz trafił na sprzedaż

50-letni Chevrolet Corvette pokonywał 43 kilometry rocznie. Teraz trafił na sprzedaż

Amerykańska motoryzacja ma swoje ikony. Wśród tych z lat 70. znajdziemy oczywiście trzecią generację kultowej Vette.

Chevrolet Corvette C3 był produkowany od 1967 do 1982 roku. Przez wielu uznawany jest za jeden z najpiękniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek powstały w Stanach Zjednoczonych. Jego design bazował na prototypie Mako Shark II. Te wyjątkowe proporcje z wyraźnie zaznaczonymi błotnikami do dziś robią ogromne wrażenie.

Chevrolet Corvette C3 na sprzedaż

Nie jest tajemnicą, że zadbane egzemplarze stanowią łakomy kąsek dla kolekcjonerów. Prezentowana sztuka pochodzi z 1971 roku, co oznacza, że ma już 50 lat. Tak, pół wieku. Mimo tak długiego okresu, legitymuje się przebiegiem wynoszącym 1339 mil, czyli 2155 kilometrów. To oznacza, że piękna Vette pokonywała 43 kilometry rocznie.

Corvette C3 ogłoszenie
Auto przez 50 lat pokonało zaledwie 2155 kilometrów

Można przypuszczać, że właściciel od razu potraktował swojego Chevroleta, jak egzemplarz kolekcjonerski. Samochód jest praktycznie w stanie fabrycznym. Jego nadwozie nie ma żadnych uszkodzeń. Lakier Steel Cities Gray jest oryginalne, podobnie jak chromowane uzupełnienia oraz 15-calowe felgi obute oponami Goodyear.

Chevy Corvette C3 interior
We wnętrzu znajdziemy wspomaganie kierownicy, elektryczne szyby i radio FM

Wnętrze również poradziło sobie z próbą czasu, choć można dostrzec pęknięcia na skórzanej tapicerce. Wymiana bądź naprawa nie powinna jednak stanowić problemu. Warto dodać, że auto zostało wyposażone w elektryczne szyby, radio AM/FM, wspomaganie, drewniane dekory i regulowaną kierownicę. Przypomnijmy, że to początek lat 70.

Corvette C3 5.7 V8 LT-1
Sercem Corvette jest jednostka 5.7 V8 LT-1

Najważniejszy pozostaje jednak układ napędowy. Pod maską znajduje się silnik 5.7 V8 LT-1, znany szerzej jako “Turbo Fire”. Ta pokaźna pojemność pozwoliła wykrzesać z niego 330 koni mechanicznych. Za przeniesienie mocy na tylne koła odpowiada czterobiegowa przekładnia manualna.

Auto było regularnie odpalane, aby utrzymać wszystkie podzespoły mechaniczne we właściwej kondycji. Wraz z nim nowy nabywca otrzymuje oczywiście całą dokumentację. Jakiej ceny należy się spodziewać? 80 tysięcy dolarów, choć na kilka godzin przed zakończeniem aukcji najwyższa oferta wynosi 60 600 dolarów.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nissan Z 2022 interior

Niebieski wraca do łask. Nissan Z 2022 został przyłapany z otwartymi drzwiami

Zderzenie osobówki z wozem strażackim na sygnale

Zderzenie wozu strażackiego i osobówki: Ucierpiał nawet “instrybutor” na stacji paliw (wideo)