w

Najmocniejsze Audi A3 w Polsce zostało skradzione, ale udało się je odnaleźć

Kradzież samochodu to nic przyjemnego. Jeśli jednak znika wartościowa sztuka to możemy mówić o prawdziwej tragedii.

I właśnie tak się stało z najmocniejszym Audi A3 w Polsce należącym do teamu Frog Racing. To egzemplarz po bardzo poważnych modyfikacjach z silnikiem R30 podkręconym do aż 750 KM i 860 Nm. Auto zostało skradzione w zeszły piątek w okolicach Zabrza. Momentalnie ogłoszono informację na ten temat w mediach społecznościowych, gdzie udostępniło ją mnóstwo użytkowników. Po jakimś czasie pojawiła się wskazówka, że charakterystyczne A3 było widziane w pobliżu Częstochowy.

Ostatecznie auto zostało odnalezione na polu w Czeladzi. Właśnie tam nieznani sprawcy je porzucili. Niestety, karoseria została uszkodzona z tyłu i z przodu, wnętrze wybebeszono, a silnik częściowo rozmontowano. Warto dodać, że większość elementów złodzieje pokryli odpowiednim środkiem chemicznym, który zatarł ślady. Co równie przykre, A3 nie było ubezpieczone od kradzieży. Specjaliści z Frog Racing twierdzą jednak, że pewne części da się odzyskać, co jest małym pocieszeniem.

Źródło: Frog Racing

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bentley Mulsanne Mansory 2017

Huracan z felgami w stylu modelu Countach