w

Morgan SP1

Limitowane edycje to zawsze sposób na zainteresowanie klientów. Największe zyski rodzą jednak projekty na zamówienie. Największe doświadczenie mają w nich firmy produkujące samochody na niewielką skalę.

morgan_sp1_2014_2

Wśród nich jest oczywiście Morgan, czyli marka produkująca nowoczesne auta w klasycznym stylu. Władze firmy postanowiły właśnie otworzyć nowy oddział odpowiedzialny za auta na zamówienie. Najnowszym i jednocześnie pierwszym tego typu dziełem jest SP1 (Special Car 1). Za bazę posłużył koncept LifeCar z 2009 roku. Auto przeszło jednak wszystkie procesy homologacyjne i jest dostosowane do jazdy w normalnym ruchu.

morgan_sp1_2014_3

Charakterystycznymi elementami tego Morgana są świetnie zaprojektowane, okrągłe reflektory i nietypowy tył z tzw. płaszczem. To co wyróżnia każdy model tej marki to piękne drzwi i maska otwierana od strony szyby. Sercem SP1 jest benzynowy silnik V6 produkcji Forda o pojemności 3,7 litra. Niestety, cena tego specjalnego egzemplarza nie została ujawniona. Możemy jednak przypuszczać, że promocji nie było…

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nissan GT-R Nyan Cat

Volvo XC90 First Limited wyprzedane