w

Mitsubishi notuje wzrost sprzedaży

Pierwsze półrocze tego roku jest szczęśliwe dla wielu marek samochodowych. Wśród nich jest oczywiście Mitsubishi, które zanotowało jeden z większych wzrostów sprzedaży.

 

W ciągu pierwszego półrocza japońska firma sprzedała 2380 egzemplarzy. Oznacza to wzrost o prawie 50% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Największym hitem okazał się model ASX, na który zdecydowało się 1091 klientów (+70%). Wzrosła także sprzedaż Outlandera. I to sporo, bo 3,5-krotnie. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też Lancer Sedan (+86%) i Lancer Sportback (+67%).

mitsubishi_asx_summer_edition_2013_1

Za wspomniane wyżej wyniki, polski oddział Mitsubishi został laureatem Excellent Sales Growth Award, czyli nagrody za świetne wyniki sprzedaży, przyznawaną przez prezesa MMC w Tokio. Oby następne półrocze było dla marki równie udane!

 

Źródło: informacja prasowa, Mitsubishi

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Replika Bugatti Veyrona

Jaguar F-Type R Coupe