w

Replika Bugatti Veyrona

Jakby to powiedział jeden z naszych ulubionych ministrów: „Ch**, d*pa i kamieni kupa”. Tak można podsumować projekt domorosłego tunera, który stwierdził, że z Audi A6 zrobi Bugatti Veyrona…

bugatti_veyron_replica_2014_2

Repliki są niezłe tylko wtedy, gdy idealnie odzwierciedlają oryginały. Ten projekt to jednak czyste przeciwieństwo tej teorii. W nas litość wzbudzają przede wszystkim proporcje. Tylne nadkola, które wręcz otaczają małe „kółka” sprawiają, że „litewski Veyron” wygląda jak morska gąbka. Wnętrze, to oczywiście niemiecka klasa, tyle że kilkanaście lat temu.

bugatti_veyron_replica_2014_3

Veyron ma 1001 KM, które uzyskuje dzięki silnikowi W12. Jego „wierna inaczej” replika ma pod maską V6 generujące 272 KM. No prawie, prawie… Najzabawniejsza jest jednak cena. Właściciel auta, człowiek, który bez wątpienia ma ogromne poczucie humoru, wycenił je na 29 000 euro.

 

Źródło: Carscoops

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW tworzy profil kupującego serię 2 Active Tourer

Mitsubishi notuje wzrost sprzedaży