w

Mitsubishi Delica Mini. Ten mikrovan miałby sens nawet w Europie

Mitsubishi Delica Mini
Mitsubishi Delica Mini. Ten mikrovan miałby sens nawet w Europie

Coraz większa liczba klientów szuka ekonomicznych i maksymalnie praktycznych samochodów. Te potrzeby spełnia kei car.

W Azji jest mnóstwo takich modeli. Kolejnym z nich jest Mistubishi Delica Mini, które oficjalnie zadebiutuje na międzynarodowym salonie w Tokyo, a już dziś jest dostępne na zdjęciach przekazanych przez producenta.

To pudełkowate, urocze nadwozie naprawdę może się podobać i świetnie sprawdza się w dużych, zatłoczonych aglomeracjach, gdzie kierowcy muszą walczyć o każdy metr. Skromne gabaryty pozwalają na wygodne i proste parkowanie.

Mitsubishi Delica Mini
Mitsubishi Delica Mini

Auto ma 3395 milimetrów długości, 1475 milimetrów szerokości i 1660 milimetrów wysokości. Rozstaw osi sięga natomiast 2495 milimetrów, co oznacza, że zwisy karoserii są bardzo skromne.

Skromny jest także silnik o pojemności 0,66 litra, który został uzupełniony elektrycznością i bezstopniową przekładnią CVT. Póki co nie ujawniono osiągów, ale można podejrzewać, że nie jest to demon prędkości. Powinien być jednak oszczędny.

Co ciekawe, Mitsubishi Delica Mini ma być dostępne z napędem na obie osie. Najpewniej nie trafi do Europy, ale więcej informacji na ten temat poznamy bliżej debiutu w Japonii.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MINI chce nauczyć Amerykanów jazdy ze skrzynią manualną

MINI chce nauczyć Amerykanów jazdy ze skrzynią manualną. Będzie ciekawie

Kontrowersyjna kontrola drogowa

Sprawdzali trzeźwość na przejeździe kolejowym. Ani to mądre, ani bezpieczne (wideo)