w

Mercedes C450 AMG zadebiutuje w Detroit

Mercedes wreszcie zareagował na dobre wyniki sprzedaży modeli Audi ze znaczkiem S oraz BMW z pakietem M Performance. Firma ze Stuttgartu właśnie szykuje się do wprowadzenia pierwszego modelu z nowej linii bardziej przystępnych samochodów o sportowym zacięciu.

Mercedes_Klasy_C

C450 AMG ma stanowić pomost między zwykłym C400 i hardcore’owym C63 AMG. Jak można się łatwo domyślić, przeprowadzone zmiany nie będą aż tak radykalne jak w topowych wersjach. W ten sposób Mercedes planuje zapełnić niszę, w której dotychczas niepodzielnie panowali konkurenci z Monachium i i Ingolstadt. Niemiecki sedan zostanie poddany niewielkim zmianom stylistycznym podkreślającym sportowy charakter, a pod maską prawdopodobnie znajdzie się wzmocniony, trzylitrowy motor V6 wspomagany dwiema turbosprężarkami, generujący moc około 370 KM.

Mercedes_Klasy_C_2

W przeciwieństwie do C63 AMG, model ma być dostępny również w wersji z napędem na obie osie. Nie wiadomo jeszcze, czy Mercedes zdecyduje się na zaoferowanie nowego pakietu również w innych wersjach nadwoziowych obecnej Klasy C. W przyszłości nowa linia modeli ma poszerzyć się m.in. o takie modele, jak CLA, GLK czy Klasę E. Oficjalny debiut C450 AMG zaplanowano na przyszłoroczną edycję salonu samochodowego w Detroit.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lancia Delta (2008-2014) ? Bravo w wersji premium

Kolejna generacja Golfa jednak w 2017 roku?