w

Mercedes-Benz Klasy B 2023 (lifting). Więcej w standardzie

Mercedes-Benz Klasy B 2023
Mercedes-Benz Klasy B 2023

Kompaktowy minivan niemieckiej marki ze Stuttgartu doczekał się drobnej kuracji odmładzającej.

Mercedes-Benz Klasy B 2023 został oficjalnie przedstawiony. Zanim jednak bezpośrednio o zmianach, warto oddać szacunek producentowi, który mimo oczywistych trendów pozostawił w gamie model stricte rodzinny. Niestety, takie auta to wymierający gatunek. Kiedyś za nimi zatęsknimy.

Projektanci postanowili jedynie „wygładzić zmarszczki”. Efektem są lekko zmienione reflektory oraz przemodelowany grill. Teoretycznie, przedni zderzak i tylne lampy też są po aktualizacji, ale byłoby trzeba skorzystać z mikroskopu, żeby to zweryfikować.

Mercedes-Benz Klasy B 2023
Mercedes-Benz Klasy B 2023

Jak zwykle przy okazji liftingu wzbogacono ofertę konfiguracyjną. Znajdziemy w niej dziesięć lakierów podstawowych, które mogą być uzupełnione barwami specjalnymi (za równie specjalną dopłatę). Oprócz tego pojawiła się nowa lista wzorów felg.

Mercedes-Benz Klasy B 2023 – drobne zmiany też pod maską

We wnętrzu zagościł oczywiście system operacyjny MBUX oparty na ekranie dotykowym o przekątnej 10,25 cala. W podstawie klient otrzymuje 7-calowe wskaźniki cyfrowe. Wśród opcji znajduje się natomiast większy, również 10,25-calowy wyświetlacz.

Mercedes-Benz Klasy B 2023
Mercedes-Benz Klasy B 2023

Kierownica jest w standardzie obszyta skórą. Oprócz tego, bazowa konfiguracja obejmuje m.in.: kamerę cofania, klimatyzację automatyczną, komputer pokładowy oraz elektrykę szyb i lusterek. Warto dodać, że po raz pierwszy w tym modelu na liście dodatków znalazła się podgrzewana kierownica.

Mercedes-Benz Klasy B 2023
Mercedes-Benz Klasy B 2023

Drobna nowość znajduje się także pod maską wersji hybrydowej. Mercedes-Benz B 250 e oferuje teraz o 7 koni mechanicznych więcej, co sprawia, że zrównał się z A-Klasą w podobnej konfiguracji. Jego baterię można naładować w ciągu 25 minut od 10 do 80 procent.

Avatar photo

Napisane przez Wojtek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porsche 911 Turbo Carlex Design

Porsche 911 Turbo Carlex Design. Kolejny projekt polskiej firmy

Renault 4 Concept

Zapowiedź Renault 4 Concept. Francuzi ponownie sięgają do korzeni. I słusznie!