w

Mercedes-Benz Citan 2022 jako kamper. Dopiero zadebiutował, a już doczekał się odmiany turystycznej.

Citan Camper 2022
Mercedes-Benz Citan 2022 jako kamper. Dopiero zadebiutował, a już doczekał się odmiany turystycznej.

 

 

Niemiecka marka zamierza z przytupem wejść na rynek z nową generacją swojego kombinowana. Świadczy o tym mnogość wersji.

Wkrótce zadebiutuje przedłużona odmiana tego modelu. Warto dodać, że w gamie są zarówno warianty benzynowe, jak i wysokoprężne. Niebawem do oferty trafi też wersja elektryczna. Tymczasem poznaliśmy konfigurację turystyczną, która robi całkiem dobre wrażenie. Oto Mercedes-Benz Citan 2022 jako kamper.

Gabaryty nie zostały zmienione, dlatego mówić o domku na kółkach w skali mikro. Czy to wada? Oczywiście, że nie. Wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Target na takie rozwiązanie również może się znaleźć, tym bardziej że konstrukcja została przemyślana.

Mercedes-Benz Citan Camper 2022
Pod względem stylistycznym nie odróżnia się od innych wersji

Pod względem stylistycznym trudno byłoby poznać, że to kamper. Praktycznie nic nie zostało zmienione. Nie zamontowano nawet małej markizy chowanej w kasecie. Dzięki temu nic nie wystaje poza obrys karoserii, a to sprawia, że jedzie się po prostu wygodniej i stabilnej (bez dodatkowych szumów).

Przemyślane wnętrze

Pierwszy rząd nie różni się niczym, od innych odmian nowego Citana. Użytkownicy mogą cieszyć się nowoczesnym kokpitem z czytelnymi zegarami, multimediami opartymi na systemie MBUX oraz niezależnym panelem klimatyzacji. Nie mogło zabraknąć również licznych schowków, wnęk i kieszeni.

Citan Camper 2021
Organizer kryje m.in. zlew, 13-litrowy zbiornik i kuchenkę turystyczną

Z tyłu natomiast zaczyna się zabawa. Z trzech miękkich części można stworzyć łóżko. Miejsca nad głowami może nie ma wyjątkowo dużo, ale w pozycji leżącej narzekać nie sposób. Po odpoczynku można wszystko wygodnie złożyć (położyć z tyłu na solidnej półce).

Warty uwagi jest także organizer, który zajął powierzchnię bagażnika. W wysuwanych szufladach umieszczono umywalkę, kuchenkę, szafki i trzynastolitrowy zbiornik. Dzięki temu w można być przez jakiś czas samowystarczalnym. Nie ma oczywiście toalety, bo i nie byłoby gdzie jej zmieścić.

Mercedes Citan Camper 2022 - interior
Łóżko składa się z trzech modułów i można je łatwo złożyć

Mercedes-Benz Citan jako kamper to propozycja dla tych, którzy chcą posiadać w miarę kompaktowy samochód, który pozwoli na swobodną podróż bez konieczności poszukiwania noclegu. Budżetowa turystyka? W pewnym sensie tak, ale bez przesady. W końcu to Mercedes!

Ceny samochodu nie zostały jeszcze ujawnione, podobnie jak możliwości konfiguracyjne tego wariantu. Debiut powinien nastąpić jednak niebawem.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kara za jazdę pick-upem po strumieniach

Pamiętacie youtubera skaczącego drogim pick-upem? Zapłaci ponad 200 tysięcy złotych kary

Sensacje na Spa. Russell drugi w kwalifikacjach! Norris doszczętnie rozbił bolid