w

Mechanicy wygrali drugie życie: ciągnik spadł sekundy po ich działaniach (wideo)

Mechanicy wygrali drugie życie
Ciągnik spadł sekundy po ich działaniach

Naprawa ciągnika siodłowego wymaga umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Istotne są także prace przygotowawcze, które są lekceważone przez część mechaników.

Wśród takich działań znajduje się właściwe zabezpieczenie pojazdu przed stoczeniem lub upadkiem. Należy więc skorzystać w odpowiednich podnośników (o właściwej nośności) lub specjalnie dostosowanych najazdów. W tym przypadku zdecydowano się jednak prowizorkę.

I właśnie przez nią mogło dojść do tragedii. Gdy jeden z mechaników wyszedł spod auta, a drugi nie trzymał już głowy przy nadkolu, nagle wszystko się zawaliło. Ciągnik upadł na podłoże. Gdyby pod nim znajdowała się czyjaś głowa, już by jej nie było.

Właśnie dlatego tak ważne jest kompleksowe podejście do naprawy i prac serwisowych aut. Pamiętajcie, by wykonywać je w bezpiecznych warunkach.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zepchnął kierowcę z pasa

Zepchnął kierowcę z pasa: doprowadził do dachowania i zderzenia 3 aut (wideo)

Mercedes CL 500 C215 na niemieckiej autostradzie

Stary Mercedes CL 500 daje radę! Próba prędkości na niemieckiej autostradzie (wideo)