w

Lexus RX L – ceny w Polsce

Odpowiadając na potrzeby dużych rodzin, Lexus stworzył przedłużoną wersję RX-a. Właśnie poznaliśmy polskie ceny tego modelu.

Odmiana „L” jest dłuższa o 110 mm. I widać to gołym okiem, szczególnie po tylnej części karoserii, gdzie znajdziemy delikatniej opadającą linię dachu i mniej pochyloną szybę. Wewnątrz ten fakt zdradza przede wszystkim dodatkowy rząd siedzeń. To pierwszy samochód w europejskiej gamie tego producenta, który potrafi zabrać na pokład 7 osób i przewieźć je w bardzo dobrych warunkach.

W polskiej ofercie RX L dostępny jest tylko jako hybryda oparta na 3,5-litrowym silniku benzynowym. Po połączeniu z „elektrycznością”, zestaw generuje 313 KM. Moc trafia na wszystkie cztery koła (system E-Four). Warto dodać, że japoński SUV występuje w dwóch wersjach wyposażenia. Ceny kształtują się następująco:

  • RX 450h L Elegance: 366 900 zł;
  • RX 450h L Prestige: 440 900 zł.
Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wzmocniona Mazda MX-5 już wkrótce na rynku!

Bazowa wersja nowego Forda Focusa – Zobacz jak wygląda