w

Lexus NX Rowen 2024. Żeby rodzic był fajniejszy

Lexus NX Rowen 2024
Lexus NX Rowen 2024. Żeby rodzic był fajniejszy

Nie jest tajemnicą, że duże SUV-y japońskiej marki premium wybierane są bardzo często przez zamożnych kierowców w średnim wieku.

I płeć nie ma tu większego znaczenia. Dla wielu nabywców są to świetne samochody rodzinne, choć pozbawione większych emocji. Aby nadać im więcej stylistycznego charakteru, zewnętrzne firmy tworzą dedykowane pakiety. Lexus NX Rowen 2024 jest tego kolejnym przykładem.

Znany tuner postanowił przygotować swój autorski zestaw. Jego oficjalna premiera będzie mieć miejsce na styczniowych targach motoryzacyjnych w Japonii. Chodzi o oczywiście o Tokyo Auto Salon. Niektórzy mogą myśleć, że ten event już się odbył. Nic bardziej mylnego. Niedawne wydarzenie nosiło nazwę Japan Mobility Show i również było zorganizowane w Tokio, ale to oficjalnie dwie odrębne imprezy.

Lexus NX Rowen

Każdego roku Salon w Tokio przyciąga ogromną liczbę wystawców i jeszcze więcej zainteresowanych. Nic więc dziwnego, że każda firma stara się tam zwrócić na siebie uwagę. Czy tej się uda? Czas pokaże.

Lexus NX Rowen będzie oparty na wersji F-Sport, która charakteryzuje się nieco inną stylistką. Celem pakietu ma być większa wyrazistość designu i zaszczepienie odrobiny sportowej prezencji.

>Lexus LBX Modellista. Więcej powagi

W skład zestawu wchodzą m.in.: dokładki do zderzaków, dyfuzor, nakładki progowe, spojler dachowy, wstawki aerodynamiczne oraz felgi o bardzo ciekawym wzorze. Całość została utrzymana w czarno-białej konfiguracji kolorystycznej. Krótko mówiąc, klasyka gatunku.

Lexus NX Rowen 2024
Lexus NX Rowen 2024

Ceny pakietu nie zostały ujawnione, podobnie jak informacja, czy istnieje możliwość zakupu każdego elementu oddzielnie. Podejrzewamy, że więcej informacji na ten temat pojawi się już podczas Tokyo Auto Salon.

Przypomnijmy, że Lexus NX jest dostępny również w Polsce. Odmiana podstawowa, czyli 350h to hybryda HEV oparta na 2,5-litrowym silniku benzynowym. Wspiera go jednostka elektryczna. Potencjał tego układu to 243 konie mechaniczne trafiające na oś przednią za pośrednictwem skrzyni automatycznej. NX 350h rozwija setkę w 8,7 sekundy i rozpędza się do 200 km/h. Ile kosztuje? Jego ofertę otwiera kwota 227 900 złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

McLaren 750S MSO

McLaren 750S MSO. Gdy bardzo chcesz rzucać się w oczy

Geely Galaxy E8 2024

Kolejny chiński sedan nadjeżdża. Europejski styl, lepsza cena