w

Lexus NX 2018 oficjalnie

Japońska marka premium pokazała światu swojego popularnego SUV-a po liftingu.

NX, bo właśnie o tym modelu mowa, zyskał nowe wypełnienia przednich reflektorów i tylnych lamp, przeprojektowaną kratownicę grilla, a także zwiększone palety lakierów i wzorów felg. Wnętrze zyskało natomiast nowe tapicerki. Z kolei listę wyposażenia wzbogacono o Safety System +, w którego skład wchodzą adaptacyjny tempomat, ostrzeżenie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu oraz asystent zapobiegania kolizjom.

Zmieniło się również nazewnictwo. Wersja NX200t to teraz NX300 (pod maską doładowany, 2-litrowy benzyniak) . W ofercie jest też hybryda, czyli NX300h, oparta na jednostce benzynowej o pojemności 2,5 litra. W obu przypadkach dane techniczne i osiągi są dokładnie takie same, jak dotychczas. Inżynierowie zmodyfikowali jednak zawieszenie. Pojawiły się nowe amortyzatory, sprężyny, tuleje i stabilizatory. Dzięki tym zabiegom japoński SUV ma być jeszcze bardziej komfortowy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW M4 G-Power 2017

Tesla stworzy pick-upa!