w

Lexus nie chce produkować sportowych crossoverów

Crossovery cieszą się tak wielką popularnością, że producenci próbują z nich wyciągnąć co tylko się da, sukcesywnie zapełniając kolejne nisze. A jednak nie wszyscy chcą podążać tymi samymi ścieżkami co reszta.

lexus_nx

Okazuje się, że mimo zainteresowania rasowymi wariantami „udawanych terenówek” z Niemiec (jak np. Audi RS Q3). Lexus wcale nie zamierza tworzyć własnych odpowiedników. Powodem jest panujące w firmie przekonanie, że samochody z serii „F” muszą mieć odpowiednią charakterystykę, umożliwiającą przekształcenie ich w bezkompromisowe, torowe maszyny – według szefów Lexusa crossovery zupełnie się do tego nie nadają. Dla nich pozostaje tylko „zwykły” pakiet F Sport obejmujący stosowne zmiany stylistyczne i poprawki zawieszenia. Czas pokaże, czy ta decyzja wyjdzie japońskiemu producentowi na dobre.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawa zapowiedź nowego Renault Trafic

Nietypowe oświadczyny w BMW Welt