w

Land Rover Defender Manhart – mroczna terenówka

Defender Manhart
Land Rover Defender Manhart - mroczna terenówka

Kultowy model brytyjskiej marki otrzymał nowy pakiet, który został przygotowany przez znanego i lubianego tunera.

Oto Land Rover Defender Manhart. Trzeba przyznać, że wygląda mrocznie. Spotkanie go w nocy na ciemnej ulicy może być stresującym wydarzeniem. Niemniej jednak budzi respekt i z pewnością taki był zamysł autorów.

Land Rover Defender Manhart
Atrakcyjne malowanie podkreśla charakter samochodu

W oczy rzuca się czarne malowanie, które uzupełniają złotawe wstawki. Znajdują się one na felgach, dachu, masce, słupkach, stopniach bocznej drabiny i drzwiach i zderzakach. Takie połączenie jest bardzo spójne designersko i może się podobać.

Zobacz także: Mercedes-AMG SL Manhart 2022. Tuning w klasycznym wydaniu

„Najgroźniejszy” jest pas przedni, który może zostać uzupełniony dodatkowym orurowaniem oraz wyciągarką. Pamiętajmy, że mimo zaawansowania technologicznego i znacznie wyższego komfortu niż w poprzedniku, to wciąż pełnoprawna terenówka o dużych możliwościach.

Land Rover Defender Manhart

Zmiany techniczne objęły przede wszystkim dodatkowy element oświetlenia, który został umieszczony na dachu. Oprócz tego pojawił się snorkel, który zapobiega przedostaniu się wody do jednostki napędowej. Inżynierowie popracowali także nad zawieszeniem.

Land Rover Defender Manhart
W opcjach znajduje się dodatkowe orurowanie i wyciągarka

Land Rover Defender Manhart może powstać na bazie każdej wersji silnikowej. Przypomnijmy, że wariant P300 bazuje na dwulitrowym silniku benzynowym oddającym do dyspozycji 296 koni mechanicznych. Topowa wersja oparta jest na jednostce 5.0 V8 i generuje aż 518 koni mechanicznych.

Manhart nie ujawnił ceny pakietu i jego poszczególnych elementów, ale z pewnością tanio nie będzie. O szczegóły należy pytać indywidualnie i bezpośrednio producenta.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW Series 7 history

BMW Serii 7 – historia w pigułce. Która generacja była najlepsza?

Pod prąd na rondzie

Na rondzie w lewo – kolejny kierowca, który postawił na dosłowność