w

LaFerrari Aperta – powstanie jeszcze jedna sztuka

LaFerrari to prawdziwa wizytówka osiągnięć świata motoryzacji. Wersja Aperta może uchodzić za jeszcze bardziej wyjątkową.

Produkcja tego włoskiego hipersamochodu została ograniczona do 209 sztuk, które znalazły swoich nowych właścicieli w bardzo szybkim tempie. Co ciekawe, Ferrari stworzyło jeszcze jeden egzemplarz Aperty. Celem jest wystawienie go na aukcji przeprowadzanej przez RM Sotheby’s, która odbędzie się już 9 września tego roku. Skąd ten pomysł? Wszystko po to, by uzyskać środki na akcje charytatywne. Włosi nie zdradzili jeszcze na co konkretnie przekażą pieniądze, ale i tak należą się im ukłony za szczytne działanie. Na rynku wtórnym te auta potrafią kosztować 5-7 mln dolarów, dlatego spodziewamy się całkiem pokaźnej sumy.

Przypomnijmy, że sercem LaFerrari Aperta jest jednostka V12 o mocy 800 KM. Współpracuje z nią silnik elektryczny generujący 163 KM. Jak łatwo policzyć, łączna siła zestawu to ponad 960 KM, które umożliwiają sprint do pierwszej setki w mniej niż 3 sekundy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nissan GT-R zrobiony z… Toyoty

Volkswagen California XXL Concept