w

Kurs doszkalający dla lubuskich policjantów. Takich wydarzeń powinno być więcej (wideo)

Kurs doskonalenia jazdy dla policji
Kurs doszkalający dla lubuskich policjantów. Takich wydarzeń powinno być więcej (wideo)

Nie jest tajemnicą, że wyszkolenie policjantów pozostawia wiele do życzenia. Coraz mniejsze wymogi związane z możliwością otrzymania munduru nie pomagają.

Takie zjawisko dotyczy wielu innych zawodów i służb. W przypadku stróżów prawa konieczne jest jednak prawidłowe przygotowanie do pełnienia konkretnych funkcji, bo od tego zależy bezpieczeństwo społeczne. Braki widać po mundurowych, którzy korzystają z radiowozów. W niektórych sytuacjach radzą sobie znacznie gorzej niż powinni. Już niejednokrotnie słyszeliśmy o ograniczonych środkach uniemożliwiających odpowiednie przygotowanie funkcjonariuszy. Kurs doszkalający dla lubuskich policjantów jest jednak przykładem, który udowadnia, że jak się chce, to można.

Szkolenia dla policji

Wybrani mundurowi zostali wysłani na płytę poślizgową, szarpak i wiele innych miejsc, dzięki którym mogą lepiej poznać zachowanie samochodu w niebezpiecznych sytuacjach. W takich okolicznościach da się znacznie szybciej i skuteczniej zintegrować z maszyną i przewidzieć jej reakcje.

To bardzo cenne, gdy dochodzi do pościgu w niesprzyjających warunkach albo konieczności dotarcia na miejsce zdarzenia w bardzo szybkim tempie. Liczymy, że kurs doszkalający to nie jest jedynie wyjątek. Takie wydarzenia powinny odbywać się cyklicznie, podobnie jak lekcje prawa, które pozwolą policjantom zrozumieć jak najlepiej pełnić swoje obowiązki.

Ostatnio informowaliśmy o rozbiciu kolejnego nieoznakowanego BMW, które zderzyło się z pojazdem ciężarowym. Jeżeli funkcjonariusze nie będą odpowiednio przygotowywani do wykonywania służby, to wciąż będziemy świadkami takich wydarzeń, które nie wpływają pozytywnie na wizerunek policji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypadek motocyklisty na obwodnicy Wrocławia

Wschodnia obwodnica Wrocławia. Śmiertelny wypadek motocyklisty (wideo)

Zatrzymanie pijanej kobiety w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała. Pijana kobieta prowadziła auto. Została zatrzymana dzięki reakcji świadka (wideo)