w

Kobiecy Samochód Roku 2024. Panie postawiły na duże gabaryty

KIA EV9
Kobiecy Samochód Roku 2024. Panie postawiły na duże gabaryty

Duże samochody nie kojarzą się z kobietami, ale to zaczyna się zmieniać. Płeć piękna coraz częściej siada za kierownicę potężnych maszyn – bez obaw i kompleksów.

W pewnym stopniu może to podkreślać konkurs na Kobiecy Samochód Roku 2024. Nie wygrało w nim Mini czy miejski Peugeot. Panie wybrały naprawdę duży pojazd, który łączy rodzinny charakter z aktualnie panującymi trendami.

Widzimy tu pewną zbieżność z konkursem World Car Of The Year. Mówiąc wprost, tutaj także zwycięzcą został model z napędem elektrycznym. Na tym etapie rozwoju tej technologii wydaje się to mało naturalne, ale nie zamierzamy podważać opinii ekspertek.

No właśnie, ekspertki. To międzynarodowe jury w skład którego wchodzi aż 75 dziennikarek motoryzacyjnych z 52 państw. Wytypowały 63 auta, które rywalizowały o główny tytuł i zwycięstwa w poszczególnych kategoriach.

Kobiecy Samochód Roku 2024 – wyniki

Laureatem tegorocznej edycji została Kia EV9, czyli duży SUV z napędem elektrycznym. Szczerze mówiąc, jego charakter czy design nie ma w sobie za wiele kobiecości, ale pamiętajmy, że potrzeby i standardy zmieniają się z czasem, podobnie zresztą jak oczekiwania kobiet jako użytkowniczek.

Kobiecy Samochód Roku 2024 jest już dostępny w polskiej sieci sprzedaży. To flagowy model na prąd koreańskiej marki. Jego ceny startują od 323 900 złotych. Biorąc pod uwagę gabaryty i możliwości tego pojazdu, cena nie jest tak wysoka, jak się początkowo wydaje.

Kobiecy Samochód Roku 2024
Kobiecy Samochód Roku 2024

Idźmy jednak dalej. W kategorii „samochód rodzinny” wygrało Volvo EX30. I tu już mamy większą zagwozdkę. To stosunkowo mały SUV, który jest daleki od rekordowego zasięgu. Trudno sobie wyobrazić podróż nim z Zakopanego do Gdańska z dwójką dzieci, psem i wózkiem na pokładzie.

Z kolei w kategorii „duży samochód” wygrało BMW Serii 5. Nowa generacja tego modelu jest już spotykana na naszych drogach. Występuje w licznych wersjach napędowych, co znacząco wpływa na popyt. Wkrótce do oferty dołączy Touring, czyli kombi.

>Tytuł Car Of The Year 2024 w rękach Renault. Scenic zdeklasował rywali

W kategorii „4×4 & Pick-up” zwyciężył Volkswagen Amarok. To też ciekawe, bo przecież jego niemal identycznym bliźniakiem jest Ford Ranger. Różnice stanowi front, ale kabina, podwozie i kluczowe technologie są te same.

Na koniec pozostawiliśmy klasę pojazdów ekskluzywnych. I tu zwycięstwo odniósł Aston Martin DB12. Wybór wydaje się uzasadniony i wbrew pozorom – spójny z kobiecymi oczekiwaniami. W końcu stawiają one jeszcze bardziej na estetykę, niż mężczyźni.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmienione lampy nowego BMW M2

Właściciel „naprawił” lampy nowego BMW M2. Użył do tego taśmy klejącej. Teraz wyglądają lepiej

Land Rover to elektromod

Ten stary Land Rover to elektromod. Ma tyle mocy, co zasięgu