w

KIA EV6 notuje pierwszy sukces: 21 tysięcy rezerwacji na rodzimym rynku. W ciągu doby!

KIA EV6 zamówienia
KIA EV6 notuje pierwszy sukces: 21 tysięcy rezerwacji na rodzimym rynku. W ciągu doby!

Południowokoreańska marka pokazała ostatnio swój nowy model elektryczny. Został on ciepło przyjęty w wielu zakątkach świata.

KIA EV6, bo taką nosi nazwę, to bliźniacza konstrukcja Hyundaia IONIQ 5. Wyróżnia się odważną stylistyką, wyjątkowo przestronnym wnętrzem i licznymi rozwiązaniami z dziedziny high-tech. Nikt jednak nie spodziewał się aż takiego zainteresowania już na samym starcie.

Po 24. godzinach od uruchomienia oferty tego modelu w rodzimym kraju, złożono aż 21 tysięcy rezerwacji. Tak, dwadzieścia jeden tysięcy. Warto w tym miejscu dodać, że wspomniany wyżej Hyundai osiągnął w podobnym czasie 24 tysiące. W obu przypadkach można mówić o ogromnym sukcesie.

Elektryczna KIA będzie dostępna również w Europie. Klienci zainteresowani rezerwacją EV6 będą musieli wpłacić depozyt w wysokości około 100 euro. Zamówienia powinny ruszyć w maju, natomiast pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone w okolicach września.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieudane wyprzedanie ścieżką rowerową

Przejechał pełnym ogniem przez ścieżkę rowerową – uniknął czołówki, ale wylądował w ogrodzeniu (wideo)

Dacia Logan 2021 cennik

Dacia Logan 2021 ma już polski cennik! Kwota wyjściowa zaskakuje