w

Katowice: Kierowca Audi chciał wyprzedzić prawym pasem. Podszedł do tego zbyt optymistycznie

Katowice kolizja audi i autobusu
Katowice: Kierowca Audi chciał wyprzedzić prawym pasem

Jazda po mieście wymaga ostrożności, wyobraźni i przede wszystkim szanowania przepisów. Nie każdy kierowca o tym pamięta.

Właśnie dlatego dochodzi do wielu niepotrzebnych zdarzeń drogowych. Większość z nich mogłoby nigdy nie mieć miejsca, bo zazwyczaj to nie maszyna zawodzi, tylko jej użytkownik. Oto kolejna tego typu historia z południa Polski – a dokładniej z Katowic.

Optymistyczne wyprzedzanie prawym pasem

Kierowca Audi postanowił maksymalnie wykorzystać skrajnie prawy pas, by wyprzedzić kilka samochodów. Liczył, że zmieści się przed autobusem, co było zbyt optymistyczne. Kierowca większego pojazdu w tym samym momencie postanowił włączyć kierunkowskaz i zjechać na przystanek.

Użytkownik sedana jechał zbyt szybko, by zdążyć skutecznie wyhamować. Zamiast kolizji z autobusem wybrał latarnię. Zderzenie było na tyle silne, że wysoki słup runął na chodnik. Ogromne szczęście miał pieszy, który znajdował się kilka metrów od dalej. Udało mu się uniknąć obrażeń.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

13 komentarzy

Dodaj odpowiedź
  1. Od kiedy wyprzedzanie z prawej jest niedozwolone? Pasy wyznaczone, wyprzedzanie mozliwe. Co sie tak uparliscie?
    To autobus zepchnal tego goscia

  2. Zanim się napiszę to proponuje się doszkolić.

    Prawym pasem mozna wyprzedzać w terenie zabudowanm jeżeli są minimum2 pasy w jednym kierunku. Poza zabudowanym muszą być 3 pasy w jednym kierunku.

  3. To że wyprzedzanie takie jest legalne nie znaczy że rozsądne. Miód dla moich oczu nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka, szkoda że wina autobusu, a nie tego chama

  4. Widze to tak. Kierowca autobusu nie ustapil pierwszenstwa podczas zmiany pasa .owszem pas sie konczyl ale osobowka nim sie poruszala.kierowca autobusu 450 zl i sprawa zamknoeta o ile tamtemu nic sie nie stalo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW X5 M Competition i BMW X6 Competition - wersje First Edition

BMW X5 M Competition First Edition i X6 M Competition First Edition: Powstanie tylko 250 sztuk

VW Transporter T4 Syncro off-road

Stary Transporter z napędem Syncro: wyciąganie osobówki z grząskiego błota