w

Jeden z kierowców nie zatrzymał się przed przejściem. Pieszy miał sporo szczęścia (wideo)

Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych
Jeden z kierowców nie zatrzymał się przed przejściem. Pieszy miał sporo szczęścia (wideo)

Do tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na granicy Harbutowic i Skoczowa (Śląsk Cieszyński).

Nagranie znajdujące się poniżej artykułu ujawnia moment, w którym jeden z kierowców nie zatrzymał się przed przejściem. Był to użytkownik samochodu ciężarowego, co potęgowało ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków.

Fizyki nie da się oszukać. Wyhamowanie takim pojazdem wymaga znacznie większej odległości, niż w przypadku auta osobowego. O konsekwencjach potencjalnego zderzenia już nawet lepiej nie mówić. Oczywistym jest, że mogłoby skończyć się tragedią.

Nie zatrzymał się przed przejściem

Na lewym pasie znajdowała się ciężarówka, której kierowca dostrzegł pieszego i postanowił się zatrzymać. Niestety, uczestnik ruchu korzystający z prawego pasa nie zrobił tego samego. Widoczność zarówno z jego perspektywy, jak i pieszego była mocno ograniczona – widok ograniczał sąsiedni pojazd.

Pieszy musiał więc być niezwykle ostrożny. Gdyby nie zatrzymał się na wysokości pierwszego  samochodu, to mógłby zginąć pod kołami kolejnego samochodu ciężarowego. Na szczęści zdołał przejść na drugą stronę bez konsekwencji, choć na pewno nie obyło się bez stresu.

Jeden z kierowców nie zatrzymał się przed przejściem
Pieszy zachował ostrożność, ale niewiele brakowało, by doszło do tragicznego potrącenia

Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla wszystkich kierowców i pieszych. W pobliżu przejść zawsze należy być ostrożnym i czujnym. To samo dotyczy spacerowiczów, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy któryś uczestnik ruchu nie popełni poważnego błędu. Lepiej więc minimalizować ryzyko i zwracać uwagę na całe otoczenie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontrowersyjne zachowanie taksówkarzy

Taksówkarze urządzili sobie pogawędkę blokując ruch. „Nic do nich nie mam, nawet szacunku” (wideo)

Challenger EV

Nowy Dodge Challenger będzie elektryczny. Tylko elektryczny