w

Jaguar XE SVR w planach

Jaguar bardzo poważnie podchodzi do swojego powrotu do segmentu D. Najnowszy model SE jeszcze nie zdążył oficjalnie zadebiutować, a firma już pracuje nad godnym konkurentem dla m.in. BMW M3.

16029743591893681692

Jaguar SE w topowej wersji SVR ma pojawić się na rynku w 2016 roku. Samochód prawdopodobnie będzie wykorzystywał znany z modelu F-Type S motor V8 o pojemności pięciu litrów. Jednostka zostanie wzmocniona do 489 KM, dzięki czemu sprint do 100 km/h zajmie około 4 sekundy. Prędkość maksymalna zostanie ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Napęd przenoszony będzie na tylną oś za pomocą automatycznej skrzyni biegów o ośmiu przełożeniach. Poza tym oprócz odpowiedniego pakietu stylistyczno-aerodynamicznego i wzbogaconego wyposażenia możemy spodziewać się m.in. usztywnionego zawieszenia, ulepszonego układu hamulcowego i elektronicznie sterowanego dyferencjału o ograniczonym poślizgu. Wrażenia dźwiękowe dodatkowo wspomoże aktywny układ wydechowy. Ceny Jaguara XE SVR mają kształtować się na poziomie około 75 tysięcy euro.

 

Źródło : WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW X5 Security Plus

Summer Cars Party 2014