w

BMW X5 Security Plus

Przy obecnej sytuacji politycznej zakup opancerzonego samochodu może okazać się dobrą inwestycją. Wiedzą o tym spece z BMW, którzy planują zaprezentować podczas salonu samochodowego w Moskwie specjalne wcielenie X5, stworzonego specjalnie z myślą o tych, którzy z różnych powodów nie czują się bezpiecznie w zwykłych samochodach…

6040787351672316254

Miejsce prezentacji nie jest przypadkowe – Rosja to w końcu jeden z największych odbiorców tego typu pojazdów. Według producenta samochód spełnia wymogi normy VR6, dzięki czemu może wytrzymać ostrzał z najpopularniejszych rodzajów broni palnej. Pomagają w tym m.in. szyby z poliwęglanu i stosowne wzmocnienia w kluczowych punktach pojazdu. W ucieczce z miejsca ataku pomogą wzmocnione zawieszenie i hamulce oraz motor V8 TwinPower Turbo o pojemności 4,4 litra, generujący 450 KM i 650 Nm. Pomimo nabycia nowych umiejętności X5 w dalszym ciągu pozostaje w pełni funkcjonalnym, luksusowym SUV-em. Cena nie jest jeszcze znana, ale domyślamy się, że tanio nie będzie.

 

Źródło: WCF

 

 

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowa Fabia w pełnej krasie

Jaguar XE SVR w planach