w

Jaguar Iana Calluma trafi do produkcji

Kilka dni temu znany designer pokazał światu swoje najnowsze dzieło. Samochód przyjął się na tyle dobrze, że już wkrótce trafi do limitowanej produkcji.

jaguar_mark2

O tym, że Ian Callum ma wybitny gust motoryzacyjny chyba nie trzeba nikogo przekonywać – jego stylistyczne portfolio mówi samo za siebie. Tym razem szef designu Jaguara postanowił stworzyć własną wersję klasycznego modelu Mark II, który został poddany wielu modyfikacjom stylistycznym i mechanicznym. Wkrótce po zaprezentowaniu modelu firma Classic Motor Cars Ltd. która pomogła w budowie „Jaga” zebrała kilka zamówień na wykonanie identycznych samochodów. Stylista wyraził zgodę na limitowaną produkcję, ciesząc się, że jego projekt przyjął się tak dobrze. Pod maską będzie pracować zmodyfikowany, 4.3 litrowy motor V8 pochodzący z Jaguara XK, współpracujący z 5-cio biegową skrzynią manualną.Jak przystało na wyjątkowy projekt, cena również będzie wyjątkowa – około 440-480 tysięcy euro.

jaguar_mark2_4

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Citroen Divine DS Concept

Nissan GT-R Nyan Cat