w

Hyundai stworzył autokar z mobilnym biurem. Wygody jak dla hollywoodzkich gwiazd

Luksusowy autokar Hyundaia
Hyundai stworzył autokar z mobilnym biurem. Wygody jak dla hollywoodzkich gwiazd

Południowokoreańska marka potrafi znakomicie dywersyfikować gamę swoich produktów motoryzacyjnych. Świetnym tego przykładem jest ten pojazd.

Oto luksusowy autokar, który skrywa mobilne biuro. Został stworzony z myślą o lokalnym rynku, ale niewykluczone, że trafi również do innych państw. Wydaje się, że mógłby znaleźć klientów wśród amerykańskich przedsiębiorców.

Z zewnątrz prezentuje się raczej normalnie i raczej nie ujawnia swoich możliwości. Dopiero po dostaniu się do wnętrza można zrozumieć, jak bardzo dopracowany jest ten pojazd. Zacznijmy od tego, że posiada dwie główne strefy: pasażerską i konferencyjną.

Hyundai Universe
Z zewnątrz nie zwraca na siebie uwagi i wygląda jak zwykły autobus miejski

Będzie produkowany w konfiguracjach 12- i 13-osobowych z różnymi wariantami siedzeń. Każde z miejsc oferuje wygodny, regulowany fotel, gniazda do ładowania urządzeń elektroniki, a także wyświetlacze multimedialne.

 

Oprócz tego do dyspozycji pasażerów są tu rolety przeciwsłoneczne, rozkładane stoliki, laminowane podłogi czy liczne schowki. W strefie konferencyjnej znajduje się duży ekran ułatwiający kierowanie prezentacją lub omawianie ważnych tematów.

Luksusowy autokar
We wnętrzu znajdują się strefy pasażerska i konferencyjna

Wydaje się, że lekkie modyfikacje mogłyby zaowocować dostosowaniem przestrzeni do potrzeb ekip filmowych realizujących sceny w różnych zakątkach. Taki autokar mógłby świetnie sprawdzić się zarówno do pracy, jak i wypoczynku. Niewykluczone, że doczeka się kolejnego wydania – jeżeli tylko pojawi się popyt.

Autokar Universe może skrywać silnik wysokoprężny o pojemności od 9,9 do 12,7 litra. Przewidywana potencjał to 380 koni mechanicznych i 1568 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW X6 facelift

BMW X6 po liftingu wkrótce wyjedzie na drogi. Tak może wyglądać

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato bez tajemnic. Oto zdenerwowana sowa z Włoch