w

Hyundai Santa Fe 2018 oficjalnie – pełna galeria

Kolejna generacja dużego SUV-a kontynuuje serię udanych projektów koreańskiej marki. Do sieci trafiły właśnie liczne zdjęcia przedstawiające wszystkie szczegóły nowego Santa Fe.

Pod względem stylistycznym auto nawiązuje do mniejszego brata – modelu Kona. Mamy więc interesujący pas przedni z wąskimi ledami na szczycie, pokaźnym, chromowanym grillem oraz masywnym zderzakiem. Tył to natomiast ładne lampy zachodzące na klapę, delikatnie pochylona szyba, kilka ozdobników i klapa bagażnika bogata w przetłoczenia.

Z kolei we wnętrzu panuje ład i porządek znany z najnowszych samochodów Hyundaia. Można więc liczyć na prostą obsługę i dobrą ergonomię. Rolę centrum dowodzenia pełni ten sam ekran dotykowy, który znajdziemy w i30. Z pewnością auto będzie się wyróżniać godną przestronnością, która umożliwi wygodną podróż pięciu pasażerom. Co istotne, projektanci umieścili w kabinie trzeci rząd, gdzie mogą się zmieścić dwie kolejne osoby. Gwoli ścisłości dodam, że bagażnik oddaje do dyspozycji 625 litrów pojemności.

W gamie jednostek znajdziemy 2-litrowego diesla dostępnego w dwóch wariantach mocy (150 KM i 182 KM). Może on współpracować z 6-biegową skrzynią manualną lub nową, 8-biegową skrzynią automatyczną. Chętni na jeszcze więcej mogą wybrać 2,2-litrowy silnik CRDi generujący 197 KM (seryjny 8-biegowy automat). Nie zabrakło też jednostki benzynowej Theta II o pojemności 2,4 litra oferującej 185 KM. Koreański SUV został oczywiście wyposażony w napęd na obie osie.

W aucie pojawią się oczywiście liczne systemy bezpieczeństwa, wśród których znajdziemy m.in.: zestaw kamer, asystentów parkowania, zapobiegania kolizjom (także podczas cofania), bezpiecznego wysiadania, utrzymywania pasa ruchu czy monitorowania martwego pola w lusterkach.

Nowy Hyundai Santa Fe zostanie pokazany szerokiej publiczności na Salonie w Genewie.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projekt stworzony z części 24 samochodów – wystawiony na sprzedaż

Volvo V60 Cross Country – nieoficjalna grafika