w

Hyundai Elantra 2024. Tak może wyglądać koreański sedan nowej generacji

Hyundai Elantra 2024
Hyundai Elantra 2024. Tak może wyglądać koreański sedan nowej generacji

Kompaktowy sedan południowokoreańskiej marki nie należy do najpopularniejszych modeli w swojej klasie. Szczególnie w Europie, gdzie klienci preferują hatchbacki, liftbacki i kombi.

Za oceanem i na rynkach azjatyckich jest zupełnie inaczej. Czterodrzwiowe nadwozia wciąż cieszą się dużym wzięciem. Jesteśmy więc pewni, że producent utrzyma ten samochód w swojej gamie. Póki co nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądał.

Do sieci trafiły projekty niezależnego grafika, który pokazał, jak może prezentować się nowe wcielenie. Autor wykorzystał motywy stylistyczne z najnowszych modeli (Kona, Staria) i wkomponował je w znaną sylwetkę.

Hyundai Elantra 2024 – tak może wyglądać

Efekt jest naprawdę zadowalający. Niby nie ma w tym wszystkim niczego innowacyjnego, ale jednocześnie widać indywidualny styl, który może się podobać. Wrażenie robi szczególnie pas przedni z wąską listwą LED biegnącą przez całą szerokość. Wkomponowano ją znacznie zgrabniej, niż w wielu innych modelach z takim motywem.

Hyundai Elantra 2024
Hyundai Elantra 2024

Z tyłu też widać pas świetlny, tyle że nieco szerszy. Grafik zachował oryginalne przetłoczenia klapy bagażnika, które cechują aktualne wcielenie tego modelu. Summa summarum, całość wygląda naprawdę przyzwoicie.

Hyundai Elantra 2024 może doczekać się wersji hybrydowej. Model, który jest teraz w ofercie dysponuje wolnossącym silnikiem o pojemności 1,6 litra. Współpracuje on z sześciobiegowym manualem lub bezstopniowym automatem. Potencjał (123 konie mechaniczne) trafia na oś przednią. Sprint do setki zajmuje 10,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 195 km/h.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Atlas 2024

Volkswagen Atlas 2024 (lifting). Nowe multimedia i listwa LED w grillu

Fast X trailer 2023

Szybcy i Wściekli 10 (2023) – oficjalny trailer nowych przygód Dominica Toretto i spółki