w

Huragan Ian sieje zniszczenie na Florydzie. McLaren P1 „utopiony” tydzień po zakupie

Huragan Ian sieje zniszczenie na Florydzie
Huragan Ian sieje zniszczenie na Florydzie

Siła natury jest bezgraniczna i może ukarać wszystkich – bez względu na status społeczny i poziom materialny.

Huragan Ian jest tego smutnym, ale prawdziwym przykładem. Zbiera żniwa w południowo-wschodnich stanach, a w szczególności na Florydzie. Ekstremalne wiatry połączone z silnymi opadami tworzą duże zagrożenie dla mieszkańców.

W wielu gospodarstwach doszło do bardzo poważnych uszkodzeń. Zerwane dachy i powybijane okna to tylko dwa z wielu przykładów. Straty materialne obejmują również dobytek znajdujący się w nieruchomościach. Wśród poszkodowanych jest także milioner o imieniu Ernie, którego McLaren P1 został zalany.

McLaren P1 przegrał z powodzią

Posiadanie takiego samochodu to ogromna frajda i taka też ekscytacja. Ten mężczyzna nie cieszył się jednak długo, ponieważ załamanie pogody nastąpiło tydzień po odebraniu auta. W międzyczasie zdążył umieścić 12 materiałów na swoim profilu w social mediach.

Niestety, w pewnym momencie poziom wody sięgał dachu brytyjskiego samochodu. To oznacza głębokość przekraczającą 122 centymetry. Fatalnie patrzy się na takie obrazki, tym bardziej że mówimy o naprawdę wyjątkowym samochodzie.

Huragan Ian sieje zniszczenie na Florydzie
Huragan Ian sieje zniszczenie na Florydzie

McLaren P1 doczekał się zaledwie 375 egzemplarzy. Każdy z nich jest warty kilka milionów złotych. Możemy więc mówić o motoryzacyjnej tragedii. Czy samochód wróci na drogę? W momencie „wodowania” nie był odpalony, co daje nadzieję. Konieczne będzie jednak rozłożenie auta na czynniki pierwsze, osuszenie i wymiana wielu uszkodzonych podzespołów (np. elektroniki). A to oznacza horrendalne koszty.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

James May wjechał w skalną ścianę

James May wjechał w skalną ścianę. To nie było planowane. Konieczna była pomoc medyczna (wideo)

Lamborghini Urus S 2023

Lamborghini Urus S 2023. Więcej charakteru we włoskim SUV-ie