w

Grand Prix Hiszpanii 2023: Verstappen bez zmian, skuteczne poprawki Mercedesa

Grand Prix Hiszpanii 2023
Grand Prix Hiszpanii 2023: Verstappen bez zmian, skuteczne poprawki Mercedesa

Dzisiejszy wyścig okazał się bardziej interesujący, niż większość przewidywała, choć i tak nie było mowy o wielkich emocjach.

Grand Prix Hiszpanii 2023 przyniosło ciekawe rezultaty, które w pewnym stopniu mogą zwiastować zmianę układu sił – z wyłączeniem czołowego zespołu będącego poza zasięgiem wszystkich pozostałych. Ale po kolei…

Barcelona okazała się radosnym miejscem dla Verstappena, który dysponuje świetną maszyną, a do tego nie popełnia błędów. Co prawda został upomniany o limity toru, ale to nie przeszkodziło mu w zwycięstwie z bezpieczną przewagą i wykręceniu najlepszego czasu jednego okrążenia.

Grand Prix Hiszpanii 2023 – powrót Mercedesa?

Niewykluczone, że poprawki wprowadzone przez ekipę Toto Wolffa okazały się skuteczne. Oczywistym jest, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale dwa Mercedesy dowożące podium to w tym sezonie sytuacja wyjątkowa.

Obaj kierowcy nie mieli powodów do obaw. Praktycznie nikt im nie zagrażał. Najbliżej był Perez, ale startował jedenastego pola, co utrudniło mu pościg za czołówką. Nie był więc w stanie dogonić żadnego z Mercedesów.

>GP Hiszpanii – kwalifikacje. Verstappen otwiera, Leclerc zamyka stawkę

Sainz też próbował, choć Ferrari nie miało dobrego tempa. Ostatecznie zajął piąte miejsce. Leclerc, który ruszał z końca stawki nawet nie był w stanie przebić się do pierwszej dziesiątki. To pokazuje, że włoski team wciąż jest na poziomie poniżej oczekiwań.

Solidny, choć na pewno nie wybitny wyścig zaliczyli kierowcy Astona Martina. Stroll był szósty, a Alonso siódmy. W Top 10 znaleźli się także Ocon, Zhou i Gasly, choć prawda jest taka, że siódme miejsce powinien zająć Tsunoda, ale dostał karę za rzekome wypchnięcie z toru, z czym nie wszyscy się zgadzają. Tym razem naprawdę szkoda Japończyka, który jechał naprawdę świetnie, jak na możliwości jego samochodu.

Niestety, nadzieja McLarena też prysła – już na pierwszym kółku, gdy Norris musiał zjechać do boksu w wyniku uszkodzenia bolidu. Kierowcy teamów Williams, Alfa Romeo oraz Haas też nie mieli powodów do radości.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GP Hiszpanii - kwalifikacje

GP Hiszpanii – kwalifikacje. Verstappen otwiera, Leclerc zamyka stawkę

Hyundai Kona 2024

Hyundai Kona 2023 – cena w Polsce. Naszykuj 110 tysięcy złotych