w

Genialna Lancia Stratos na sprzedaż!

Lancia Stratos to prawdziwa ikona włoskiej motoryzacji. Jest też jedną z legend motorsportu, która osiągnęła w rajdach spore sukcesy.

Żeby mogła zdobywać trofea na odcinkach specjalnych, marka musiała zbudować 492 cywilne sztuki na potrzeby homologacji. Za projekt odpowiadała firma Bertone. Teraz jedna z nich (nr 44) szuka nowego właściciela. Zainteresowanie jest ogromne.

Krwistoczerwony egzemplarz pochodzi z 1974 roku i jest utrzymanie w genialnym stanie – zarówno technicznym, jak i wizualnym. Do tej pory przejechano nim 44 tysiące mil, czyli ok. 71 tys. km. Sercem auta jest oczywiście 2,4-litrowy silnik o mocy 190 KM pochodzący z Ferrari Dino. Aukcja właśnie trwa. Na 6 dni przed końcem najwyższa oferta to 311 tysięcy dolarów.  Jestem pewien, że na tej liczbie się nie skończy. Link znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Bring A Trailer

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe obowiązkowe wyposażenie aut od 2018 r.

Nowy Volkswagen Jetta – zdjęcia szpiegowskie!