w

Gdy narażasz życie dla auta innego kierowcy… (wideo)

Auto na osuwisku skalnym
Gdy narażasz życie dla auta kolegi... (wideo)

To nagranie pokazuje, że ludzka empatia i dobra wola mogą pomóc nawet w najmniej optymistycznych sytuacjach.

Wydaje się, że do zdarzenia doszło w jednym z krajów rozwijających się. Niewykluczone, że to Indie. Grupa śmiałków postanowiła narazić życie dla auta innego kierowcy. Wśród nich byli zupełnie obcy ludzie.

W bliżej nieokreślonych okolicznościach auto zsunęło się z drogi i zawisło na osuwisku skalnym. Niektórzy twierdzą, że tuż za nim znajduje się przepaść, ale była to raczej głęboka szczelina. Niemniej jednak to nie umniejsza działaniom mężczyzn.

Gdy narażasz życie dla auta kolegi

Można jednoznacznie stwierdzić, że mężczyźni podejmowali duże ryzyko. Jeżeli ich pomysł nie sprawdziłby się, to mogłoby dojść do tragedii. Na szczęście znali podstawy fizyki i wiedzieli, co zrobić, by pomóc w takich okolicznościach.

Narażali życie dla auta kolegi
Grupa mężczyzn wiedziała, że należy dociążyć przód, by koła mogły znaleźć przyczepność

Grupa osób dociążyła przód samochodu. Po co? By koła, które są napędzane przez silnik znalazły przyczepność i nie buksowały. Niewielka jednostka poradziła sobie z obciążeniem i wyciągnęła samochód z opresji.

Wszystkiemu towarzyszyła radość. Kierowca nie zrobiłby niczego, gdyby nie mężczyźni wyrażający chęć do pomocy. Takie nagrania są zawsze budujące, ponieważ udowadniają, że w skrajnych sytuacjach można liczyć na wsparcie. Nawet w zachodniej cywilizacji nie jest to takie oczywiste.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zerwanie przyczepy podczas jazdy

Przyczepa odczepiła się od pojazdu. Było blisko czołówki (wideo)

Konflikt na wąskiej jezdni

Patowa sytuacja na wąskiej jezdni. Kierowca nie chciał odpuścić (wideo)