w

Patowa sytuacja na wąskiej jezdni. Kierowca nie chciał odpuścić (wideo)

Konflikt na wąskiej jezdni
Patowa sytuacja na wąskiej jezdni. Kierowca nie chciał odpuścić (wideo)

Niektóre zdarzenia drogowe wydają się tak absurdalne, że trudno byłoby w nie uwierzyć, gdyby nie nagranie.

Tak też było w tym przypadku. Patowa sytuacja miała miejsce na wąskiej, osiedlowej jezdni. Warto zaznaczyć, że był to odcinek dwukierunkowy. Krótko mówiąc, potrzeba było wyrozumiałości i rozsądku, by go spokojnie i efektywnie pokonać.

Niestety nie zawsze można na to liczyć. Niektórzy uczestnicy ruchu zachowują się bowiem absurdalnie, czego przykładem może być ten kierowca starego, niemieckiego crossovera. Spotkał się z nagrywającym na fragmencie jezdni uniemożliwiającym „mijankę”.

Patowa sytuacja – jeden nie chciał odpuścić

Kierowcy nie mogli obok siebie przejechać. Wystarczyłoby jednak, by użytkownik Opla cofnął się cztery metry. Wtedy nagrywający mógłby ustąpić mu miejsca zjeżdżając na gruntowe pobocze. Niestety, wyegzekwowanie tego nie było łatwe.

Dlaczego? Otóż, kierowca Opla z jakichś przyczyn nie chciał odpuścić. Wyszedł do niego zarówno nagrywający, jak i inny uczestnik ruchu znajdujący się za nim. Obaj panowie byli zaskoczeni głupotą użytkownika szarego samochodu.

Patowa sytuacja na drodze
Kierowca Opla nie chciał odpuścić, ale pozostali uczestnicy ruchu zmusili go, by zrobił miejsce na przejazd

To naprawdę zaskakujące, że ktoś chce trafić swój czas w tak głupi sposób. Przyczyn należy szukać w kompleksach i sytuacjach życiowych, które w następstwie budzą niechęć do innych.  Kierowca Mokki powinien porozmawiać z psychologiem lub psychiatrą, by rozwiązać swój problem. Nagrywający może natomiast zgłosić sprawę policji, która może nałożyć mandat na głównego bohatera – za utrudnianie ruchu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Auto na osuwisku skalnym

Gdy narażasz życie dla auta innego kierowcy… (wideo)

Pościg policyjny w Ostrawie

Pościg za kierowcą Audi. Zatrzymał go dopiero pociąg (wideo)