w

Ford Sierra Cosworth RS500 sprzedany za górę pieniędzy

W domu akcyjnym w Silverstone (Wielka Brytania) odbyła się aukcja samochodowa, na której można było kupić kilka ciekawych okazów.

Wśród nich najjaśniejszą gwiazdą był Ford Sierra Cosworth RS500 w genialnym stanie – zarówno wizualnym, jak i technicznym. Pod jego maską znalazł się 4-cylindrowy silnik o pojemności 2 litrów, który generuje 224 KM i 277 Nm momentu obrotowego. Cały potencjał trafia na oś tylną. Dzięki niemu auto przyspiesza do pierwszej setki w 6,2 sekundy i osiąga 246 km/h. Prezentowany egzemplarz pochodzi z 1987 roku i ma nr 387. Przypomnijmy, że wyprodukowano zaledwie 500 sztuk tej wersji. Może on pochwalić się także bardzo niskim przebiegiem – tylko 17 tysięcy mil (kierownica po prawej stronie). Właśnie dlatego na aukcji auto osiągnęło cenę 150 700 dolarów, co przy obecnym kursie oznacza wydatek ponad 540 tysięcy złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kupił Ferrari w salonie, a godzinę później je rozbił

Wyjątkowe BMW M3 w Abu Dhabi